The

Best

Add Zone For You

آشپزی چیست؟ بررسی آشپزی عمومی from maoho's blog

یکی از مهم ترین جنبه های یادگیری, پخت و پز, خوردن عمومی, خوشمزه, درک و تصمیم گیری مربوط به انواع خاصی از گوشت, غذاهای دریایی و سبزیجات, با روش مناسب, پخت و پز, بنابراین اجازه دهید به که.

در ایران غذا بسیار مهم است نه تنها چیزی که می خوریم مهم است بلکه کیفیت غذاهایی که می خوریم نیز مهم است. غذاهای ایرانی بسیار رنگارنگ هستند و نیاز به توجه و زمان خاصی برای پخت و پز دارند که ما در تحصیلات عمومی پخت و پز بیشتر یاد خواهیم گرفت.

آشپزی چیست؟

برای برخی از مردم, اشپزخانه بیش از غذا است, و تحصیلات پخت و پز به طور کلی به عنوان یک حرفه و شغل. تمرین تهیه غذا  و آموزش شیرینی پزی برای مصرف انسان به عنوان پخت و پز شناخته شده است.

فرایند یادگیری, پخت و پز در خارج از منزل, شامل استفاده از روش های مختلف و ابزار برای تهیه مجموعه ای کامل از مواد تشکیل دهنده, غذا, و غیره. به راحتی هضم می شوند و طعم دلپذیری دارند. این فرایند از یک روش علمی استفاده می کند و به همین ترتیب در پرورش عمومی تعداد مواد مختلف و شرایط تهیه غذا بر محصول نهایی تاثیر می گذارد.

در طول این فرایند گرما اغلب به مواد غذایی اعمال می شود. در تحصیلات پخت و پز به طور کلی لازم به ذکر است که نیاز به پخت و پز و تمایل به تنوع بخشیدن به چیزی است که خورده شده است. ترکیبی از طعم و مزه بسته به روش های ظریف و متنوع برای هر وعده غذایی متفاوت است.

هر فرهنگ, روش ها و تکنیک های پخت و پز. دستورالعمل های پخت و پز منحصر به فرد و غنی است که عموم مردم در سراسر جهان برای تمرین پخت و پز توسعه داده است. با این حال, وسواس با تحصیلات پخت و پز عمومی چیزی است که متحد می سازد تمام فرهنگ ها است.

تحصیلات تکمیلی عمومی آشپزی

روش های سنتی پخت و پز و فرهنگ و ادیان و مناطق به عنوان غذا شناخته می شوند. مواد تشکیل دهنده در دسترس, تجهیزات, و مهارت های مواد غذایی همچون آموزش فینگر فود تحت تاثیر قرار می دهد.

پخت و پز شامل نه تنها مواد غذایی فرهنگی, بلکه نوشیدنی. غذاهای جدید در طول زمان تکامل می یابند. پیشرفت در تولید مواد غذایی ذخیره سازی مواد غذایی و حمل و نقل مواد غذایی در حال حاضر اجازه می دهد کتاب های اشپزی به سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد. غذاهای سنتی فرانسه, ایتالیا, ایران, هند و ژاپن در سراسر جهان محبوب هستند. تاثیرات غربی مانند فست فود برخی از غذاهای سنتی در سراسر جهان را تهدید می کند و جنبش پخت و پز سنتی برای ترویج و حفظ این محصولات ایجاد شده است.
اموزش پخت و پز عمومی در غذاهای ایرانی

انواع اصلی مواد غذایی ترکیب برنج با گوشت (مثلا, بره, و غیره. مرغ یا ماهی) سبزیجات (مثلا پیاز و گیاهان مختلف) و مهره. گیاهان سبز تازه اغلب همراه با میوه ها مانند پلو و انار و کوسه و پلو و زردچوبه و کشمش استفاده می شود. طعم های خاص ایرانی مانند زعفران و لیمو خشک و دارچین و جعفری مخلوط و در ظروف خاص استفاده می شود.
روش های پخت و پز را می توان به سه دسته تقسیم کرد:
1. بویل

جوش یک روش بسیار محبوب پخت و پز است که شامل غوطه ور شدن غذا در مایعات (یا سایر مایعات با اب) و پخت و پز بیش از حد است. مزیت اصلی پخت و پز افزایش محتوای کالری (یا محتوای انرژی) غذا و ماهی است که حفظ چربی های امگا 3 (چربی های سالم) در ماهی بهتر از مایکروویو و سرخ کردن است که می تواند منجر به از دست دادن برخی از این چربی های سالم شود.

بخار

تبخیر شامل استفاده از بخار حاصل از جوش برای پخت و پز است. در این مورد مواد غذایی به طور مستقیم با مایع جوش تا به حال هیچ تماسی و به منظور حفظ مواد مغذی جوش یا جوش مواد غذایی از لازم است. ویتامین ث (یک ماده مغذی که لثه ها را تقویت می کند یا شاید با سرماخوردگی مبارزه می کند) کمک می کند بنابراین مواد مغذی بسیار حساس به دما هستند و ممکن است در این روند ناپدید شوند. فلفل (سبز, زرد, قرمز) غنی از ویتامین ث است و مقداری ویتامین ث را در زمان بخار پز از دست می دهد.
3. سرخ کردن

سرخ کردن شامل استفاده از روغن داغ برای پخت و پز است. روش های مختلف سرخ کردن و آشپزی با سبزیجات وجود دارد.

سرخ کردن مقدار کل چربی در مواد غذایی را افزایش می دهد که همچنین تعداد کالری در مواد غذایی را افزایش می دهد. سرخ کردن منجر به از دست دادن ویتامین ب و ویتامین ث می شود.نوع روغن مورد استفاده برای سرخ کردن بر کیفیت غذا تاثیر می گذارد. خود غذای سرخ شده حاوی مقدار زیادی چربی ناسالم است که یکی از نکات مهم در تحصیلات عمومی پخت و پز است.

با تشکر از حمایت شما, ما همچنین توصیه می کنیم که شما خواندن مقالات بیشتر در مورد تحصیلات پخت و پز و تحصیلات پخت و پز عمومی در وب سایت.

در حال حاضر یکی از راه های شناخت فرهنگ و عادات و رسوم کشورهای مختلف شناخت هنر پخت و پز و عادات غذایی ساکنان این کشور است.

در دنیای مدرن مردم تمایل به خوردن غذاهای مختلف سالم و متنوع دارند.

پخت و پز در واقع هنر تبدیل مواد غذایی خام به انواع غذاهای خوشمزه و شرطی و سالم است. رییس نه تنها باید از انواع دستور العمل ها مطلع باشد بلکه باید خواص و مزایای خود را نیز بشناسد. علاوه بر این, اصول اولیه و پخت و پز نیاز به دانش, مهارت ها و تحصیلات مورد نیاز, چون پخت و پز یک حرفه ای است, کاملا تخصصی, می شود که برای شما با جستجو در اینترنت, لطفا توجه داشته باشید که مدرسه زبان, پخت و پز, بزرگترین و متنوع ترین دوره برای علاقه مندان به, این حرفه شمارش.

بازار کار مدیر و سرنوشت یک شغل :

یک مدیر می تواند در مکان های مختلف کار, از جمله هتل ها, رستوران ها, رستوران های فست فود, مراکز پخت و پز و یا اشپزخانه های صنعتی آشپزی عمومی را درس بدهد. با داشتن تجربه کاری و صلاحیت کافی می توانید به یک مدیر یا مدیر اشپزخانه تبدیل شوید. شما همچنین می توانید تبدیل شدن به یک مدیر رستوران و به قراردادهای خدماتی برای سازمان ها و شرکت های مختلف را وارد کنید. یک مدیر می تواند به طور مستقل کار کند و یک رستوران, فست فود یا یک مرکز پخت و پز برای خود ایجاد کند.

در این مقاله قصد داریم شما را به دوره های پخت و پز معرفی کنیم تا اگر می خواهید در دوره های پخت و پز شرکت کنید می توانید تصمیم بگیرید و دوره مناسب را انتخاب کنید.دانشکده زبان پخت و پز دوره ای است, ویژه و عمومی, مطابق با استاندارد سازمان, تربیت, تحصیلات, اموزش های فنی و حرفه ای انجام می شود, که, در پایان, شما می توانید در بخش را take _وین در پایان دوره, درجه رسمی و بین المللی به نمایندگی از سازمان فنی و حرفه ای و تحصیلات.

لیست دوره های تحصیلی پخت و پز در مدرسه پخت و پز :

مدیر کلاس 1 :

این دوره در مورد 50 مدل از غذاهای سنتی, غذاهای لذیذ, غذاهای ملی, سالاد, تنقلات, غذاهای بین المللی, سوپ و مربا.
دوره های مدرسه پخت و پز
دوره های مدرسه پخت و پز

دوره 2 درجه :

در این دوره, یاد بگیرند که چگونه به طبخ محصولات مختلف, مانند انواع پتاژ, و غیره., انواع سالاد و اردور, مربا, برنج, مرغ به طور مستقیم در کوره, و غیره., بلدرچین, و غیره. ژیگو و غیره فیله, و غیره. کولی sou سوفله. شامی کباب کوفته و دسر تربیت شده و می تواند در حرفه ای مانند مدیر سلف کار می کنند. اداره پست در اشپزخانه کار می کند و مدیر تدارکات در داخل کار می کند.

کباب زنان و تخته کار:

۶۰ مدل کباب های متنوع شامل کباب های مختلف و توت فرنگی و غیره می باشد., برگها, و غیره., جوجه, جوجه, یک جرعه تیز., یک لوله, و غیره. گبه, و غیره., کباب کردن, و همچنین مردم محلی, از جمله سفیدپوستان, و غیره. بختیاری, الکساندر, و غیره., بلغاری, و غیره. ماهی سرخ شده با لیمو, کباب کردن, تند, فیله, و غیره. ران مرغ سرخ شده الاستیک… کباب با سیج, و غیره., کباب کردن, پیچ, و غیره., کباب, رز

مدرسه پخت و پز در تهران به طور کامل در انواع کباب و سبزی ایرانی از پخت و پز تا مزه (ترشی) و تهیه کباب تعلیم دیده است.درخواست برای این دوره برای اولین بار توسط یک سازمان حرفه ای ارسال شد. این دوره مورد علاقه خانواده ایرانی و مدیران حرفه ای هر رستوران نفیس ایرانی است.

دوره های مدرسه پخت و پز

مدیر سنتی :

همان طور که از نامش پیداست در این دوره شما انواع غذاهای سنتی ایرانی را خواهید داشت و به راحتی می توانید در یک رستوران سنتی کار کنید.

سرپرست :

اموزش پخت و پز شامل انواع خورش, پلو, پلو, پخت و پز, خاکستر, کوفته, خوراک, چودر, کوکاکولا, پنیر, بادمجان, حلیم و…. شاهدانه املت بریزید و سوپ سالاد و شنیس ماکارونی پودرهای سوخاری ماهی و میگو گوشت گاو و پنیر کلبه پنیر برای خاکستر کباب و سبوس خورشتی نارگیل.

 

پخت و پز تخصصی:

جلسه مجموعه ای از ظروف است, رشته فرنگی, و غیره., بومی و سالاد و سس. دانلود ماکارونی, جوجه, بارگذاری اصلی, بارگیری سوفله, تنقلات, ماهی میووهاااهیتااستیک بارگیری استیک, بارگیری فیله, بارگذاری international بین المللی و ارایه مدرک بین المللی در سطح فنی و حرفه ای به شما عزیزان.

غذاهای ملل:

مدل های غذاهای 30 کشور در رستوران های سراسر جهان رایج و قابل تشخیص هستند.

جلسه اول: غذاهای عربی جلسه دوم: غذاهای مدیترانه ای جلسه سوم: غذاهای ترکی جلسه چهارم: غذاهای ایتالیایی جلسه پنجم: غذاهای اسیایی مرکزی ششمین جلسه: غذاهای اسیایی شرقی

جلسه هفتم: روسی پخت و پز جلسه هشتم: امریکایی پخت و پز جلسه نهم: افریقایی پخت و پز جلسه دهم: تاریخ تغذیه مردم

ماکارونی اربیتا; مرغ الفردو; ماکارونی میگو; مرغ کبابی; مرغ سس پرتغالی; مرغ مدیترانه; بادمجان پخته; کراکت; گلبرگ; استراگنوف گوشت گاو; استراگنوف مرغ; استیک; استیک

سالاد; میگو کبابی با لیمو و مارچوبه سس; رول استیک; اسپاگتی و… چندین کپی ویژه و جدید با صدور گواهینامه با توجه به کد بین المللی فنی حرفه ای

تمرینات غذایی انگشتی:

غذاهای انگشتی غذاهای کوچکی هستند که معمولا در مهمانی های پذیرایی سرو می شوند و دلیل این نام این است که با دست خورده می شوند. مواد غذایی انگشت معمولا باید به اندازه کافی به حق دور خورده شود. در واقع, مواد غذایی انگشت هر مواد غذایی است که می تواند در قالب یک قطعه کوچک را در دهان خود پخته شده است, بنابراین با کمی خلاقیت, شما می توانید بسیاری از محصولات غذایی انگشت طبخ. اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تهیه تعدادی از غذاهای انگشت در زیر مورد بحث قرار خواهد گرفت.
مدرسه پخت و پز
مدرسه پخت و پز

در این دوره شما را دریافت خواهد کرد 100 مدل های غذایی انگشت, مواد غذایی حزب, برادر در قانون, تلخی در 6 جلسات 4 ساعت با گواهینامه فنی حرفه ای بین المللی.

روز خاص فرمانده :

منوی بین المللی شامل انواع  غذاهای گوشت گاو است. استیک در داخل و آموزش نان هم جزء این موارد است. xr همبرگر, همبرگر, و غیره., غذاهای گوشتی, مرغ و ظروف, و غیره. محصولات خمیری شاملرراتینه., بره کباب, تند, و غیره., همبرگر کوتاه, مرغ با سر و فلفل, و غیره., تایلندی, یا میگو, تایلندی, و غیره. رول کوتاه پیتزا. کرپ و غیره., پنکیک, سبزیجات, کباب شیش چاشنی با بادام زمینی, و غیره. بروسکتا, و غیره. فریتاتا, نورد, سوسیس, و غیره. رولت با قارچ, مرغ تندوری و…..

اموزش انواع خورش, پلو, پنیر, خاکستر, کوفته, خوراک ها, چودر, کوکاکولا, پلو, بادمجان

تولید کننده انواع سالاد و اردورساز :

اموزش در تنقلات و سالاد های مختلف, روسی, فرانسوی, سالاد ایتالیایی, سالاد میگو, سالاد انار, مرغ, ماست, سالاد, سالاد مرغ, سالاد لابو, سالاد کرفس, سالاد کرفس, سالاد قارچ, سالاد لوبیا, سالاد اسپانیایی, سالاد سبزیجات, سالاد سبزیجات, هلندی, سالاد, کاری, هندی, سالاد نارنجی با سالاد از اردک sal سالاد بادام زمینی sal سالاد بادمجان مکزیکیاارمیجانا, و غیره., یک پنجره ازاردور, و غیره., زردچوبه پوشش داده شده با پنیر, شامی کباب, یونیواو, و غیره. لواش برش با پنیر و سیر, پیش غذا, پنیر, بیسکویت ها, پای پنیر, اسفناج, بیسکویت ها, پنیر میگو, و غیره. گوشت سرخ شده, انبه, و غیره. مارچوبه پیچیده شده در ژامبون, پنکیک پر شده با اوکادو و کوفته اسکاتلندی …
دوره های مدرسه پخت و پز
دوره های مدرسه پخت و پز

تهیه کشت و زرع :

اموزش 20 مدل برای پخت انواع غذاهای دریایی شامل ماهی سرد اب گرم انواع خرچنگ میگو خرچنگ صدف خرچنگ دریایی

پخت و پز با اجاق مایکروویو :

تحصیلات, انواع کیک, فروشگاه شیرینی. غذا, و غیره.للوها., مواد غذایی لذیذ, و غیره. محصولات برای ایران. ,, و غیره. انواع کباب, فست فود, دسر, و غیره. چای دم و قهوه, طبخ پیاز, سیر داغ, داغ, سرخ کشمش و زرشک, و غیره.رراتینه. دونات گوشت, میتلل, و غیره. محصولات, سبزیجات, پر کردن, و غیره., گوشت خورشتی, کرفس, و غیره. مورس برنج, ته سیگار, ظروف چینی, لازانیا, و غیره.Sou و سوپ, کیک, کیک اتریشی, پر کردن, کیک, کیک مهره, پخت و پز, شیرینی ( به زبان انگلیسی). شیرینی مارمالادی, گرم شیرینی, شیرینی, برنج, مهره و شیرینی…

برای این حرفه پس از علاقمند شدن طبخ یا مدیر باید شرایط دیگری وجود داشته باشد :

– اشنایی با روش های مختلف پخت و پز و کنترل کیفیت و انتخاب مواد مناسب و تازه

– تهیه و تهیه غذا مطابق با استانداردها

– امکان مدیریت و کنترل و سازماندهی کلیه وظایف اشپزخانه

– حضور علاقه و سرعت عمل بالا

– خلاقیت در سلیقه ها و ترجیحات در خدمت و دکوراسیون ظروف

– صبور باشید و مقاومت در برابر فشار

– انطباق با قوانین حفاظت از کار, ایمنی و بهداشت شغلی

از این رو, اگر شما شرایط لازم, اطمینان از کار بعدی خود را با شرکت در دوره های پخت و پز.

هشدار: لازم است به سلامت جسمی و ناراحتی پوست و مشکلات تنفسی ندارد, بو و طعم.

ساعات کار مدیر معمولا طولانی و شدید است و بسته به محل کارش می تواند از صبح تا نیمه شب متفاوت باشد. بزرگترین حجم کار او در روزهای تعطیل و تعطیلات کاهش می یابد زیرا این روزها مشتریان بیشتری دارند.B

ساعات کار مدیر معمولا طولانی و شدید است و بسته به محل کارش می تواند از صبح تا نیمه شب متفاوت باشد. بزرگترین حجم کار او در روزهای تعطیل و تعطیلات کاهش می یابد زیرا این روزها مشتریان بیشتری دارند.


Share:
     Blog home

The Wall

No comments
You need to sign in to comment

Post

By maoho
Added Nov 10 '21

Tags

Rate

Your rate:
Total: (0 rates)

Archives

Show Your Work Here .Whatsapp 9301837771

Alexa Global Rank 99000

google ranking checker website hit counter

Sales

Manager