The

Best

Add Zone For You

برای رفع رفلاکس اسید معده چه باید بخوریم؟ from homrassenh's blog

اگر شما نیز از بیماری ریفلاکس معده به مری رنج می برید، احتمالاً از قبل می دانید که با خوردن و نوشیدن از چه چیزی اجتناب کنید. اما همیشه صحبت در مورد بایدها و نبایدها جالب نیست. آیا در چنین شرایطی غذاها و نوشیدنی هایی وجود دارد که باید مصرف کنید؟ خوشبختانه پاسخ این سوال مثبت است. درست مانند برخی از غذاها که می توانند رفلاکس شما را بدتر کنند، غذاها و نوشیدنی هایی وجود دارند که می توانند با التهاب و ناراحتی اسید معده مبارزه کنند و معده شما را با موانع محافظتی بپوشانند بنابراین کنترل ریفلاکس معده راه حل های ساده ای دارد. با ما همراه باشید.

57585048_2h6x.jpg

زنجبیل:

هنگام درد شکم ممکن است از زنجبیل استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که خواص ضد التهابی آن می تواند رفلاکس اسید را نیز بهبود بخشد. در چنین مواقعی چای زنجبیل را امتحان کنید. فقط تکه های زنجبیل را در آب داغ بریزید. به خاطر داشته باشید که استفاده از شکر در این نوشیدنی می تواند رفلاکس اسید را بدتر کند.

موز:

جای تعجب نیست که میوه های بسیار اسیدی مانند پرتقال، گریپ فروت یا توت ها می توانند رفلاکس اسید را بدتر کنند. اما غذاهای قلیایی با pH بالاتر می توانند اسیدیته معده را خنثی کرده و به بهبود علائم کمک کنند. موز با pH حدود 4.5 تا 5.2 یکی از بهترین مواد قلیایی برای بهبود علائم بیماری ریفلاکس معده است.

ماست:

ماست می تواند با اسید معده مبارزه کند. ماست بدون شیرین مصرف کنید و سعی کنید از ماست کم چرب یا بدون چربی استفاده کنید. غذاهای پرچرب می توانند فشار روی اسفنکتر مری را کاهش دهند، که ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا هضم شود و ریفلاکس را تشدید کند.

خربزه:

خربزه مانند موز یک ماده قلیایی است. طالبی، هندوانه یا خربزه را در اسموتی های خود امتحان کنید.

139510180901383359638074_59kg.jpg

سبزیجات سبز:

دلایل زیادی برای خوردن سبزیجات سبز وجود دارد، اما یک دلیل را به دلیل دیگر اضافه کنید. این سبزیجات سبز رنگ مانند مارچوبه، کلم بروکسل، کلم پیچ و اسفناج بسیار قلیایی هستند.

بلغور جو دوسر:

غلات کامل برای بهبود علائم رفلاکس اسید عالی هستند، اما بلغور جو دوسر می تواند بسیار قدرتمند باشد زیرا بافت ژلاتینی آن می تواند دیواره معده را بپوشاند. مصرف یک وعده بلغور جو دوسر با شیر یا شیر بادام کم چرب عالی است.

منبع


Share:
     Blog home

The Wall

No comments
You need to sign in to comment

Post

By homrassenh
Added Oct 26 '21

Tags

Rate

Your rate:
Total: (0 rates)

Archives

Show Your Work Here .Whatsapp 9301837771

Alexa Global Rank 99000

google ranking checker website hit counter

Sales

Manager