The

Best

Add Zone For You

روانشناسی تربیت کودک راهکارهای روانشناس کودک from muhammadzaid's blog

جسمی ذهنی عاطفی گفتاری و مهارت ها مجموعه ای ازروانشناس کودکرا تشکیل میدهد . روان شناسی کودک به ما کمک میکند تا بدانیم فرزند ما در ارتباط با همسالانش در چه جایگاهی قرار دارد . روانشناسی کودک به تحلیل رفتارهای کودک در هر مرحله رشد میپردازد . والدینی که به تربیت کودک خود اهمیت میدهند حتما باید به مشاوره کودک و مشاوره خانواده

مبادرت بورزند . این والدین در خانه خود قهرمان یا یک فرد کارماتیزم پرورش نمیدهند . آنها مطمئن هستند در حد توان خود حداکثر تلاش خود را برای پیشرفت فرزندشان کرده اند . هر کودک با توان و استعداد خاص خود به دنیا می آید . اگر ما در حد توان و استعداد کودکمان تلاش کرده باشیم یعنی والدین خوب و موفقی بوده ایم .

برای ساعات مختلف روز برنامه روتین ایجاد کنید. چند مرحله آسان برای دنبال کردن برنامه های خود در نظر بگیرید و مطمئن شوید که فرزندتان آن مراحل را هر روز به همان ترتیب انجام می دهد

تعیین برنامه روزانه برای کودک 


برای نمونه ، هر روز صبح، ممکن است کودکتان را ببوسید، دندان هایش را مسواک بزند و به محض اینکه از خواب بلند شد لباس بپوشد.

برنامه های قبل از خوابیدن می تواند به خواب راحت فرزند شما در شب کمک کند و زمان بسیار خوبی برای برقراری ارتباط بین اعضای خانواده است.

برای نمونه  ، هر شب ممکن است مدتی را در اتاق کودک خود به بازی بگذرانید، سپس کودک خود را حمام کنید، سپس در آغوش بگیرید و زمانی که فرزندتان در تخت خود است، داستانی را برای او بخوانید.

بچه ها به یادآوری های بصری پاسخ خوبی می دهند، بنابراین سعی کنید کارهای روزمره خود را روی یک تابلو رنگارنگ بنویسید.

اگر برای دسترسی به یک مرکز روانشناسی خوب مشکل دارید پیشنهاد ما استفاده از روانشناس آنلایندر مرکز رونشاسی آوان در پاسداران است


غم و اندوه کودک 

مرگ یکی از عزیزان ویا سلامتی آنها می تواند منجر به اندوه قابل توجهی شود . این گونه موارد اگر برای یک بزرگسال ناراحت کننده باشد ، می تواند برای کودکی که سطح بلوغ ، تجربیات زندگی یا سازوکارهای مقابله ای یک بزرگسال نیست ، ده برابر بدتر باشد . آنها ممکن است درگیر احساساتی گیج کننده ، متضاد و متغیر مانند بی حسی ، انکار از دست دادن ، غم ، ناامیدی ، افسردگی ، اضطراب و عصبانیت شوند .


آنها دلشان برای شخص ، حیوان خانگی ، مکان یا چیزی که برایشان خیلی عزیز و دوست داشتنی بوده  تنگ شده و نمی دانند چگونه درد را به چیزی سالم تر منتقل کنند . این کودکان ممکن است الگوهای فکری غیرمنطقی ایجاد کنند مانند اینکه: آنها نیز خواهند مرد یا شخص دیگری را که دوست دارند ترکشان خواهد کرد . آنها ممکن است صادقانه باور کنند که تبعات ناشی از کاری بوده است که آنها انجام داده اند یا انجام نداده اند . علاوه بر این ، آنها ممکن است احساس گناه بی اندازه ای کنند که می توانستند کاری برای جلوگیری از ضرر انجام دهند اما این کار را نکردند .


روانشناس کودک در حالی که کمک می کنند تا احساسات متناقض و گیج کننده آنها برطرف شود ، به کودک می آموزد تا روند غم و اندوه را بهتر درک کند. مشاور برای کودک توضیح می دهد که غم و اندوه یک احساس عادی است که اغلب موج می زند . همچنین این را هم توضیح می دهد که مهم است در هنگام از دست دادن برای بهبودی غم را تجربه کند .


مشاوره نوجوان چیست و چه کمکی می کند ؟

در این نوع از مشاوره ، به نوجوان کمک می شود تا احساسات ، رفتار ها و افکار خود را درک کند . این شامل استفاده از تکنیک های منحصر به فردی می باشد که مشاور نوجوان در مرکز مشاوره از آن برای راهنمایی نوجوان در جهت انتقال به بزرگسالی و درک بهتر از شرایط خود استفاده می کند .

مشاوره نوجوانیکی از خدمات کلینیک روانشناسی آوان می باشد که می توانید از آن استفاده کنید

مرحله نوجوانی دوره گذر از کودکی به بزرگسالی می باشد و معمولا در سنین 10 تا 19 سالگی اتفاق می افتد . در این دوره ، نوجوان تغییرات روحی و جسمی بسیاری را تجربه می کند که این فرآیند با عنوان بلوغ شناخته می شود و مرحله ای است که تغییرات در هومون ها بر روحیه و افکار آنها تاثیر می گذارد .Share:
Previous post     
     Next post
     Blog home

The Wall

No comments
You need to sign in to comment

Show Your Work Here .Whatsapp 9301837771

Alexa Global Rank 99000

google ranking checker website hit counter

Sales

Manager